Nomádi

Táto akcia už prebehla.

Praha, Skautský institut, Staroměstské náměstí 4

Zdarma

Je pro tebe v práci důležitá hlavně svoboda? Nechceš celé dny vysedávat v nudné kanceláři, případně se kvůli práci stěhovat do jiného města?
Práce na dálku je stále snadnější a zdaleka už není jen doménou ajťáků. Vždyť pracovat z Brna pro pražskou firmu je dnes celkem normální v mnoha oborech. A odsud už je jen krůček k tomu, vozit si práci po celém světě. Stát se digitálním nomádem. A nebo taky ne – stačí, že ti umožní více si užívat rodinu a naši krásnou zemi.
Za pár let bude na dálku pracovat více než čtvrtina všech lidí. Už dnes je naštěstí celkem běžné se na nějakou dobu sbalit a vyrazit pracovat z jiné země. Jak pro freelancery, tak pro zaměstnance. Zkus si to taky a buď ready na velkou změnu, která už v USA pořádně hýbe trhem práce.

Matouš Vinš je cestovatel, digitální nomád a autor Travel Bible. Může pracovat odkudkoliv a aktivně toho využívá. Za poslední rok strávil 10 měsíců na cestách. Matouš věří, že podobný životní styl je dnes dostupný skoro každému a digitální nomádství i práci na dálku obecně propaguje v médiích i na přednáškách a kurzech.