Kurzy Web & IT

Táto akcia už prebehla.

Brno, Fakulta informatiky - FI MUNI, Botanická 68a

Zdarma

Témy:

Na jaro 2018 jsme pro vás na FI MU připravili ZDARMA celkem tři programovací kroužky pro středoškoláky, mimo jiné i ANDROID.

Přihlašování je otevřené do 25. 1. (10:00 ráno), kdy přihlašování uzavřeme a 26. 1. vás budeme informovat, zda pro vás v kroužku budeme mít místo. Čas registrace nehraje roli, skupiny budeme sestavovat podle vámi vyplněných formulářů.

— ANDROID —

V rámci tohoto tříměsíčního kurzu se seznámíme se základy programování mobilních aplikací nad systémem Android a naprogramujeme si aplikaci pro mobilní telefon, kterou si každý bude mít možnost přizpůsobit svým očekáváním. Začneme seznámením s programovacím jazykem Java, dále návrhem grafického rozhraní mobilní aplikace a z kurzu si každý odnese funkční aplikaci, kterou může sám používat (pokud má telefon se systémem Android).

Kurz bude probíhat jednou týdně v období 21. 2. 2018–16. 5. 2018 (13 lekcí) vždy ve středu v čase 16:00–18:00 (2 bloky po 50 minutách) na Fakultě informatiky Masarykovy univerzity v Brně (FI MU) pod vedením 2-3 zkušených lektorů.

Kapacita kurzu je 20 účastníků a účastnic (které zvláště vítáme). Od zájemců očekáváme zájem o programování a základní znalost programování (porozumnění pojmům proměnná, funkce/metoda, větvení pomocí IF, WHILE či jejich obdob – zkušenost s objektovým programováním výhodou). Kurz je zdarma, proto je kvůli omezené kapacitě podstatné, aby účast na kurzu byla závazná. Hlaste se tedy prosím jen tehdy, pokud na kurz můžete chodit (tj. vaše absence budou výjimečné, např. z důvodu nemoci).