Osobný rozvoj

Táto akcia už prebehla.

Brno, Impact Hub, Cyrilská 7

Zdarma

Témy:

Brain&Breakfast vznikla proto, abychom se navzájem inspirovali. Abychom si rozšířili obzory, nakoukli za hranice našich oborů a představili si věci z různých perspektiv. Chceme propojovat a poznávat lidi se silným příběhem.

Tentokrát posnídáme s Romanem Stupkou a Janem Bubeníkem.

▪TÉMA
Život a(nebo) kariéra?

Spisovatelka Annie Dillardová kdysi napsala, “jak strávíme naše dny určuje samozřejmě to, jak strávíme náš život.” Mnoho z nás stráví velkou část dne v práci – podle statistiky průměrná osoba stráví v práci zhruba 90 tisíc hodin (během aktivního věku od 18 do 65 let) -tzn. asi 35% celkového času, který jsme vzhůru!

To znamená, že práce by nám měla dávat smysl a měla by nás bavit-když už tam trávíme 1/3 našeho života! Neměla by pro nás být zdrojem extrémního stresu a velkého fyzického opotřebení. Měli bychom se umět adaptovat na zásadní nové trendy – např. nové generace mladých lidí (Y,Z,Y….), kteří často mají jiné představy o tom, jak a co by měli dělat pro svoji obživu. To vše za podmínek globální konkurence a fáze ekonomického cyklu, kdy se nezaměstnanost v ČR limitně blíží nule, což opět přináší určitá specifika.

Jak přemýšlet o vlastním živote a kariéře? Které faktory vzít v potaz při rozhodování, jaké lidi a situace v životě eliminovat a kým se obklopovat, jak být schopen pravidelné sebereflexe? Jak důležité je sebepoznání, autenticita? Tyto a další témata spolu budou diskutovat a rozebírat 2 hosté červnové snídaně – „lovec hlav“ Jan Bubeník a zakladatel personálně poradenské firmy Bubenik Partners a dříve „lovená hlava“ a ex CEO, dnes business kouč a mentor, Roman Stupka.

▪Roman Stupka

„Celý život jsem cítil a cítím potřebu ovlivňovat věci kolem sebe. Vždy jsem chtěl držet v ruce „kormidlo“ – jako šéf klukovské party, kapitán basketbalového týmu nebo generální ředitel. Někdy se mi to dařilo lépe, někdy hůře. O mé zkušenosti a poznatky se rád a pravidelně dělím“.

Vzděláním „mezinárodní obchodník“ (VŠE), praxí „korporátní ředitel“ (Bristol Myers- Squibb, Česká pojišťovna, Český Telekom, Ericsson) a „krizový manažer“ (Grapo Technologies, ETA Hlinsko, Window Holding), srdcem a energií „business kouč a mentor“ (Pestratex), charakterem „sportovec a optimista“ (dříve basketbal, fotbal, tenis, nyní kolo, Nordic walk, golf), ambicí „pomáhat zlepšovat prostředí“ je aktivním členem Red Button a Young President Organization.

Roman Stupka se zaměřuje na podporu rozvoje a růstu malých a středních firem, kromě svých manažerských a podnikatelských zkušeností se opírá o metodologie Scaling Up/Rockefeller habits a know-how a kompetence lidí v síti Red Button.

▪Jan Bubeník

Založil a 15 let vede personálně-poradenskou společnost Bubenik Partners. Má více než 20letou zkušenost v profesních službách s funkční specializací na finanční a profesní služby, moderní technologie a průmyslový sektor. Během této doby pracoval na obsazení seniorních exekutivních pozic, a to jak lokálními, tak zahraničními vrcholovými manažery. Je členem The Young Presidents Organization (YPO) a častým přednášejícím na téma týkajícího se náboru zaměstnanců, leadershipu v regionu střední a východní Evropy. Studoval medicínu na Fakultě dětského lékařství Univerzity Karlovy, kde jej zastihla sametová revoluce. Patřil mezi organizátory studentské stávky a v prosinci 1989 zasedl v rámci procesu kooptací do Federálního shromáždění.

V letech 1996-1999 pracoval ve společnosti McKinsey & Co. V roce 1999 byl hlavním organizátorem akce Deset let poté k 10. výročí sametové revoluce. Počátkem roku 2001 byl spolu s politikem Ivanem Pilipem zatčen při cestě na Kubu a několik týdnů vězněn tamním komunistickým režimem. V letech 1995-96 studoval ekonomii na University of Colorado. Mezi roky 1999 – 2000 působil jako šéf pražské pobočky firmy Korn/Ferry.

Jan Bubeník je ženatý, má čtyři děti, Matildu, Matouše, Ellu a Mikoláše. Manželka Monika je zubní lékařkou.

▪O KONCEPTU

Že nevíte, co je Brain&Breakfast? Úspěšný formát ne nepodobný TEDx konferencím, kam zvou jeho autoři zajímavé osobnosti napříč obory. Snídaně probíhá v Praze, ale my ji živě přenášíme, abychom o autorské prezentace nepřišli a průběžně se vzdělávali.